اخبار عمومی

اخبار عمومی (130)

اسباب‌بازی‌ در درون خود باعث ترویج اخلاق و فرهنگ شهروندی و جمعی می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، علی درستکار داور پنجمین جشنواره‌ ملی اسباب‌بازی معتقد است: بسته به نوع طراحی و حتی زمان طراحی و متناسب با نیاز جامعه اسباب‌بازی می‌تواند بر روند تربیتی و آموزشی کودکان و در نتیجه، آموزش‌پذیری آن‌ها در بزرگسالی تاثیر بسیاری داشته باشد.

وی در تحلیل اسباب‌بازی به عنوان نوعی رسانه‌ فرهنگی و ابزار تاثیرگذار بر روند تربیت تصریح کرد: برای هر کسی که در فضای فرهنگی و رفتارسازی فرهنگی فعالیت و یا مطالعه داشته باشد، روشن است که اسباب‌بازی‌ها در ساخت تفکر و نگاه کودک و به دنبال آن در ساخت و شکل‌گیری رفتار و کردار او موثر هستند و نقش پررنگی در تعامل با دیگران و خود کودکان دارند.

او افزود: توجه به مسائل فنی و جزیی ساخت اسباب‌بازی از سوی طراحان و سازندگان آن، مهم‌ترین نکته‌ای است که به زعم این فعال فرهنگی، می‌تواند اسباب‌بازی را در رساندن پیام نهفته به مخاطب در کنار کیفیت و سلامت یاری کند.

دومین نشست هم‌اندیشی پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی صبح روز چهارشنبه ۲۰ آذر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون صبح روز چهارشنبه ۲۰ آذر میزبان برگزاری دومین نشست هم‌اندیشی پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی بود که با حضور دبیر جشنواره و فعالان عرصه تولید اسباب‌بازی برگزار شد.

در این نشست دبیر پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی گفت: بازی، زبان مشترک تمام کودکان دنیاست و اسباب‌بازی ابزار آن است. بچه‌ها با بازی می‌آموزند، رشد می‌کنند و به دنیای تجربه‌های سازنده وارد می‌شوند.

اگر سلول‌های مغزی به فعالیت کردن، تشویق نشوند، استدلال نکنند و به دنبال حل مسائل و رفع چالش‌های گوناگون نباشند، کارایی خود را از دست خواهند داد.

مقدمه
از سن و سال ما که دیگر گذشته است؛‌ حتما این جمله اشتباه و آشنا را شنیده‌اید و شاید هم متاسفانه در دسته افرادی هستید که از آن استفاده می‌کنند. این جمله که پر است از انرژی‌های منفی و مخرب می‌تواند، زندگی‌تان را به دره رکود و رخوت بکشاند. براساس کدام قانون و تفکر منطقی، بزرگسالان نباید بعضی از کارهایی را که سراسر فایده است، انجام دهند؟ مثلا بازی کردن، آن هم بازی فکری یکی از مواردی است که پیر و جوان نمی‌شناسد.

مزایای بازی فکری چیست؟

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران با بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران همکاری می‌کند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران در دو بخش «ایده» و «فیلم» هم‌زمان با سی ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش فراخوان سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران در دو بخش ایده و فیلم کوتاه به تازگی منتشر شده که بر اساس آن نوجوانان ۱۲ تا ۱۶ سال (متولدان سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶) می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.

هم‌چنین برگزیدگان و شرکت کنندگان در المپیاد قبلی به شرط رعایت سن، در اولویت پذیرش این دوره قرار خواهند گرفت.

شنبه, 18 اسفند 1397 12:19

بازی با کش باز تولید می‌شود

سرگرمی «بازی با کش» به سفارش اداره کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای و به همت مدیریت بازرگانی کانون پرورش فکری در شمارگان ۱۰هزار تایی بار دیگر به دست کودکان خواهد رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این بازی با هدف رشد و افزایش توانایی‌های مختلف، دقت و بردباری و با تاکید بر کار گروهی نخستین بار در سال ۱۳۷۳ تولید شده بود.

با حضور بیش از ۶۰ عروسک‌ساز از سراسر ایران، نخستین نشست هم‌اندیشی عروسک‌سازان ایرانی برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، با همکاری شورای نظارت بر اسباب‌بازی نشستی با حضور فعالان عرصه‌ی عروسک‌سازی روز دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ برگزار شد.

ششمین نشست کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی در بهمن سال ۱۳۹۷ برگزار و ۵۸ پرونده بررسی شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، از میان پرونده‌های خواستار مجوز ۵۶ اسباب‌بازی ثبتی و ۲ نمونه خواستار مجوز تولید بود.

 

تسهیلات برای حضور تولید کننده داخلی اسباب بازی

جهت شرکت کنندگانی که تولید کننده داخلی اسباب بازی می باشند و برای تولیدات خود از شورای نظارت بر اسباب بازی گواهینامه ثبت یا مجوز تولید و یا هولوگرام

دریافت نموده اند از طرف شرکت برگزار کننده نمایشگاه تسهیلات و تخفیفاتی در نظر گرفته شده است که با ارائه مدارک (تصویر گواهینامه ثبت یا مجوز تولید ) اعمال می گردد.

 

شروع
قبلی
صفحه1 از13