سومین المپیاد فیلم سازی نوجوانان

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران با بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران همکاری می‌کند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران در دو بخش «ایده» و «فیلم» هم‌زمان با سی ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش فراخوان سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران در دو بخش ایده و فیلم کوتاه به تازگی منتشر شده که بر اساس آن نوجوانان ۱۲ تا ۱۶ سال (متولدان سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶) می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.

هم‌چنین برگزیدگان و شرکت کنندگان در المپیاد قبلی به شرط رعایت سن، در اولویت پذیرش این دوره قرار خواهند گرفت.

براساس فراخوان منتشر شده، در بخش ایده هر شرکت‌کننده می‌تواند تا ۲۰ تیر ۱۳۹۸ حداکثر پنج اثر ارایه کند و در صورت تصویب، یکی از آن‌ها به فرآیند تولید وارد شود.

هم‌چنین در بخش فیلم صاحبان آثار می‌توانند در قالب داستانی، مستند یا پویانمایی اثر خود را که با دوربین معمولی یا تلفن همراه، تصویربرداری شده تا ۷ مرداد ۱۳۹۸ به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

بر اساس این فراخوان، زمان اعلام اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران ۱۵ مرداد خواهد بود.

به برترین‌های این المپیاد از سوی دبیرخانه جوایری اهدا می‌شود و فیلم‌های برگزیده نیز در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان به نمایش درخواهد آمد.

هم‌چنین برگزیدگان بخش «ایده» و «فیلم» از طرف دبیرخانه المپیاد برای حضور در اردوی آموزشی استعدادهای المپیاد که از ۲۶ تا ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ در اصفهان برگزار می‌شود نیز دعوت خواهند شد.

منظور از ایده، طرح اولیه‌ قصه‌ای است که پس از پذیرش از سوی هیات انتخاب، با کمک استاد مشاور و گروه خلاق به طرح کلی فیلم‌نامه تبدیل خواهد شد و در بخش فیلم، منظور فیلم‌هایی است که با زمان حداکثر ۳ دقیقه و بعد از سال ۱۳۹۶ تولید شده باشد.

بر همین اساس دبیرخانه پیش از برگزاری المپیاد، برای نوجوانانی که آثارشان به مرحله نهایی راه پیدا کند در انجمن سینمای جوانان ایران کارگاه‌های رایگان «آشنایی با سینما» برگزار خواهد کرد.

در این فراخوان محورهای پیشنهادی و اولویت، موضوع‌های «سرزمین من»، «آرزوهای من»، «رویاهای کودکان و نوجوانان امروز»، «خانواده من»، «خلاقیت در زندگی»، «سرگرمی کودکان»، «نشاط و کودکی»، «سواد رسانه‌ای کودکان و نوجوانان»، «امیدواری»، «بخشش» و «قصه‌های برگرفته از کتاب‌های کودک و نوجوان» (با اولویت نویسنده‌های ایرانی) اعلام شده است.

المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران با اهداف ترویج فضائل اخلاقی و نگاه امیدوارانه به زندگی در بین نوجوانان از طریق ایده‌پردازی و مشارکت در تولید فیلم، یافتن ایده‌های نو در سینمای کودکان و نوجوانان، ایجاد شرایط مناسب برای کشف و معرفی استعدادهای هنری نوجوانان در حوزه تخصصی سینمای کودکان و نوجوانان و زمینه‌سازی برای گسترش فعالیت در حوزه سینمای کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

متقاضیان برای ثبت نام باید به سایت www.iycs.ir مراجعه و از طریق پرتال، فرم ثبت نام را تکمیل کرده و ایده را آپلود کنند و در نظر داشته باشند که ایده حداکثر در دو صفحه A۴ با موضوع‌هایی که در بخش محورهای جشنواره به نگارش درآمده، با قلم Nazanin و اندازه ۱۴تایپ شده باشد.

پس از بررسی اولیه ایده از صاحبان ایده‌های پذیرفته شده دعوت خواهد شد تا در کارگاه‌های آموزشی که به همین منظور در دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور برنامه‌ریزی شده شرکت کنند.

فیلم‌های تولید شده نیز از طریق پرتال ثبت نام و یا دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران به دبیرخانه المپیاد ارسال خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، کوچه نوزدهم، پلاک ۲۰، کدپستی: ۱۵۱۷۸۷۳۸۱۱، دفتر امور جشنواره‌ها ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۸۶۰۸۴۸۱۶-۸۶۰۸۴۸۲۹ تماس بگیرند.

سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی، انجمن سینمای جوانان ایران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان و شهرداری اصفهان ۲۶ تا ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ برگزار می‌شود

خواندن 4277 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

ثبت نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.