استراتژیک

استراتژیک (8)

یکشنبه, 01 دی 1392 16:30

بازی باتیک

باتیک بازی دو نفره ای است که شامل قطعاتی با اشکال هندسی می باشد. این بازی یکی از بهترین بازی ها برای آموزش محیط و مساحت می باشد.

هدف بازی:

هدف بازی این است که باید حریف را مجبور کرد که وقتی می خواهد قطعه ای را در درون صفحه قرار دهد، بخشی از آن بیرون بماند.

یکشنبه, 01 دی 1392 16:07

بازی اینساید

هدف بازی:
هریک از دو بازیکن به نوبت در ساخت یک هرم شرکت می کنند. وقتی هرم ساخته می شود هر یک از وجوه آن از 15 مربع تشکیل شده است. برنده بازیکنی است که حداقل در دو وجه صاحب بیشترین مربع ها باشند.
محتویات جعبه:
•یک صفحه برجسته با 15 فرورفتگی
•18 مکعب کرم و 18 مکعب قهوه ای

یکشنبه, 01 دی 1392 15:33

بازی ایکلیپس

هدف بازی :
هدف بازی این است که باید حرکت قمر های حریف را متوقف و سیاره اش را در زنجیرها گرفتار کنید.

محتویات :

صفحه بازی، 1 ستاره به رنگ روشن و 5 جفت ماهواره متصل به هم ( 3 عدد با اتصال بلند ، 2 عدد با اتصال کوتاه )، 1 ستاره تیره و 5 جفت ماهواره متصل به هم ( 3 عدد با اتصال بلند و 2 عدد با اتصال کوتاه ).

سه شنبه, 03 بهمن 1391 00:00

بازی هگزاگون

تاریخچه :
هگزاگون یکی از محبوب ترین بازی های فکری و استراتژیک به شمار می رود که ataxx نیز نامیده می شود. ریشه اصلی این بازی از ژاپن گرفته شده است. گفتنی است نسخه اولیه این بازی در سال 1992 توسط کمپانی آرگو گیمز رونمایی شد.در این بازی 2 نفره، هر بازیکن تلاش می کند مهره های بیشتری را بر روی صفحه به رنگ خود در بیاورد.

یکشنبه, 24 دی 1391 00:00

بازی ابلون

تاریخچه :
بازی ابلون یک بازی استراتژیک است که درسال 1987 توسط لورنت لوی و میشل لالت اختراع شد. در سال 1999 تعدادی از بازیکنان المپیک بازی های فکری، تفاهم نامه ای را امضا کردند مبنی بر اینکه موقعیتی برای بهتر شدن این بازی ایجاد کنند و در مسابقات رده بالا هم این روند تا به امروز، ادامه دارد تا جایی که جام ابلون بوجود آمد.

دوشنبه, 29 آبان 1391 00:00

بازی بلاک آس

تاریخچه :
بلاک آس( Blokus) یک بازی استراتژیک است که میتواند یک نفره، دو نفره، سه نفره و چهار نفره انجام شود و آموزش قوانین آن کمتر از ۱ دقیقه به طول می انجامد. از آنجایی که این بازی بر اساس یک قائده کلی هوشمندانه و جذاب طراحی شده است، جمع کثیری از بازیکنان مشتاق در سطح دنیا مجذوب آن شده اند.
بازی بلاک آس( Blokus) توسط ریاضی دانی بنام Bernard Tavitian اختراع و توسط کمپانی فرانسوی Sekkoia تولید و منتشر شد. برنارد قوانین بازی بلاک آس( Blokus) را با تلفیق دو تئوری چهار رنگ [(Four color theorem)(فرضیه ای که نقشه نگارها از قرن پانزدهم با آن آشنایی دارند)] و تئوری استفاده شده در polyminos (قطعات مربعی بهم چسبیده) ابداع نمود.

دوشنبه, 29 آبان 1391 00:00

بازی اتللو ریورسی

 تاریخچه :
نسخه مدرن این بازی بر اساس بازی REVERSI که در سال 1883 توسط لوییس واتر من انگلیسی اختراع شد ، می باشد و محبوبیت قابل توجهی در پایان قرن نوزدهم در انگلستان بدست آورد. در مقاله ی 1895 نیویورک تایمز از این بازی اینگونه ذکر شده است:" REVERSI چیزی شبیه به منفجر شدن است و با 64 قطعه این نقش را ایفا می کند." در 1898 یک ناشر معروف آلمانی "Ravensburger" شروع به تهیه یکی از اولین عنوان های این بازی کرد.

پنج شنبه, 14 مهر 1390 00:00

بازی پنتاگو ( پنتابال )

تاریخچه :
پنتابال در سال ۲۰۰۴ در کشور سوئد طراحی شده و تا کنون ۱۰ جایزه جهانی را به عنوان بازی برتر فکری دریافت کرده است. از جمله می توان به دریافت جایزه ی بازی برتر سال در سه سال متوالی(۲۰۰۷-۲۰۰۵) در کشورهای مختلف اشاره کرد. این بازی در عین سادگی، پیچیده و عمیق نیز هست واین قدرت را دارد که با حرکاتی ساده، ذهن شما را بچرخاند و توانایی تفکر منطقی و تحلیل شرایط را برایتان به ارمغان آورد.

هدف: تلاش کنید پیش از رقیبتان پنج مهره خود را در هر جای صفحه در یک ردیف عمودی، افقی یا اریب پشت سر هم قرار دهید.