بازی اینساید

هدف بازی:
هریک از دو بازیکن به نوبت در ساخت یک هرم شرکت می کنند. وقتی هرم ساخته می شود هر یک از وجوه آن از 15 مربع تشکیل شده است. برنده بازیکنی است که حداقل در دو وجه صاحب بیشترین مربع ها باشند.
محتویات جعبه:
•یک صفحه برجسته با 15 فرورفتگی
•18 مکعب کرم و 18 مکعب قهوه ای

زمان بازی:
10 تا 20 دقیقه

آمادگی:
قرعه مشخص می کند که کدام بازیکن با رنگ کرم بازی کند. هر بازیکن 18 مکعب بر می دارد، بازیکن رنگ کرم 13 مکعب کرم رنگ و 5 مکعب قهوه ای برمی دارد و بازیکن قهوه ای 13 مکعب قهوه ای و 5 مکعب کرم رنگ را برمی دارد. (شکل 1) بازیکن کرم شروع کننده بازی خواهد بود.

 

inside 1

 

نحوه بازی:
هر بازیکن به نوبت یکی از مکعب های خود را برداشته و در یکی از فضاهای صفحه قرار می دهد.( شکل 2) و یا آن را در فضایی قرار می دهد که از 3 مکعب درکنار هم تشکیل شده است. (شکل 3) مکعب هایی که روی صفحه قرار می گیرند دیگر قابل جابجایی نیستند.

 

inside 2

 

inside 3


اگر بازیکنی با قرار دادن مکعبی فضایی متشکل از 3 مکعب هم رنگ را تولید کند، ( شکل 4) آن بازیکن باید فورا یکی از مکعب های حریف را با هر رنگی که دلش بخواهد انتخاب کرده و آن را درفضای ایجاد شده قرار دهد.( شکل 5) اگر مکعب های بازیکنی پایان یابد بازیکن دیگر می تواند با مکعب های باقیمانده خود هرم را کامل نماید.

 

inside 4

 

inside 5
پایان بازی:
بازی زمانی پایان می یابد که هرم کامل شود بازیکنان تعداد مربع های هریک از رنگ ها را در هر یک از وجوه به صورت جداگانه می شمارند. برنده بازیکنی است که حداقل در دو وجه مربع های بیشتری را به خود اختصاص داده باشد.( شکل 6)

 

inside 6

 

خواندن 8457 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
محتوای بیشتر در این بخش: « بازی ایکلیپس بازی باتیک »

ثبت نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.